ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

To 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών την Τρίτη, 10 Οκτωβρίου 2023 και ώρα 13:30 στην αίθουσα Προβολών του σχολείου υλοποίησε εκδήλωση στο πλαίσιο της εβδομάδας Erasmus (ErasmusDays) με θέμα την παρουσίαση των προγραμμάτων Erasmus+ στα οποία συμμετέχει το σχολείο μας.

Στην εκδήλωση έγινε διάχυση των αποτελεσμάτων της κινητικότητας στην Ισλανδία το 2022 και παρουσιάστηκε το νέο εγκεκριμένο σχέδιο δράσης για το σχολικό έτος 2023-2024.

Η Διευθύντρια και η Παιδαγωγική Ομάδα Erasmus+ του 2ου Γυμνασίου Γρεβενών

Έγκριση της πρότασης χρηματοδότησης και υλοποίησης του προγράμματος Erasmus+

Το 2ο Γυμνάσιο Γρεβενών με χαρά και συγκίνηση ανακοινώνει την έγκριση της πρότασης χρηματοδότησης και υλοποίησης του προγράμματος Erasmus+ που εντάσσεται στη Βασική Δράση 1 του τομέα της Σχολικής Εκπαίδευσης, με κωδικό αριθμό 2023-1-EL01-KA122-SCH-000126143 και έχει ως θέμα την «Περιβαλλοντική εκπαίδευση: μάθηση και πράξη για ένα καλύτερο μέλλον».

Η πρόταση του σχολείου μας έλαβε πολύ θετική αξιολόγηση (91/100) και επιλέχθηκε μεταξύ εκατοντάδων σχολείων που υπέβαλαν αίτηση.

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Γυμνασίου Γρεβενών