Αρχείο καινοτόμων δράσεων

Στο σχολείο μας κάθε χρόνο υλοποιούνται διάφορα προγράμματα καινοτόμων δράσεων - αγωγής σταδιοδρομίας, αγωγής υγείας και περιβαλλοντικής εκπαίδευσης. Η πολύ δουλειά σ' αυτά γίνεται από τους μαθητές που συμμετέχουν. Το αποτέλεσμα αυτών των προγραμμάτων είναι μικρές εργασίες που περιέχουν τη γνώση που εξόρυξαν οι μαθητές και παραδίδονται για αρχειοθέτηση στη διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης.

Σ? αυτή την ιστοσελίδα εδώ θέλουμε να δώσουμε τη δυνατότητα πρόσβασης στις εργασίες αυτές σε όλους όσους τους ενδιαφέρουν:

• Μαθητές που συμμετείχαν.
  • Γονείς των μαθητών για να διαβάσουν τη δουλειά τους.
  • Καθηγητές που αναζητούν υλικό (σχέδια υποβολής, παραδοτέα, δράσεις κ.α.) για τέτοια προγράμματα.

Τα αρχεία είνα ταξινομημένα ανά σχολικό έτος. Στα σχέδιά μας είναι η δημιουργία βάσης δεδομένων για αυτά ώστε να είναι εύκολος ο εντοπισμός του υλικου. Προς το παρών μπορείτε να κατεβάσετε το υλικό πατώντας στο όνομα - σύνδεσμο του κάθε προγράμματος.

Έτος 2011 - 12

Κατηγορία